Ankara evden eve nakliyat

  • https://www.facebook.com/ankaraevdenevenakliyattasimacilik/
  • https://plus.google.com/b/113740021610699036557/113740021610699036557
  • https://twitter.com/deha_nakliyat
İletişim, Deha Nakliyat

Eşya Ambalajlama ve Paketleme


Eşya Ambalajlama

Eşya ambalajlama ve paketleme işlemi nakliye işlemlerinin en önemli ve en dikkat edilmesi gereken bölümüdür. Doğru şekilde ambalajlanan eşyaların taşınma esnasında zarar görme olasılığı daha az seviyeye indirgenir. Bu nedenle evinizde bulunan tüm eşyaların kendi cinsine göre ambalaj şekli ve ambalajlama biçimi vardır.

Mobilya AmbalajıMobilya Ambalajı

Mobilya ambalajı de monte işleminin yapılması ile havanı naylonlarla yapılması gerekir. Mobilyalardaki birleşen yerlerinde bulunan vida, menteşe ve kulpların ya tamamen sökülmesi veyahut birbirlerine gelmeyecek şekilde ambalajlanması gereklidir. Birbirleri ile temas eden bu birleşenler taşınırken veya araç hareket ettiğinde hareketle birlikte birbirlerine zarar verecekleri aşikârdır.

Koltuk Ambalajı

Koltuk ambalajı yapılırken eski usul tozlu topraklı nakliyeci battaniyeleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Battaniye kullanılarak yapılan bir koltuk veya başka bir eşyanın ambalajı ile ambalaj yapılan eşyalar sağlık bilgisi bakımından kesinlikle sağlıklı değildir. Sizler de takdir edersiniz ki yıllardır kullanılan battaniyeler yılların toz, kir ve mikroplarını içerisinde barındırmaktadır. Koltuk ve yatak gibi el, yüz ve ağızımızın temas edeceği bu eşyaların sağlıklı bir şekilde ambalajlanması en doğru tercih olacaktır.
Koltuk AmbalajıKoltuk ambalajı için öncelikle daha önceden hiç kullanılmamış veya kullanıldığında bir daha kullanıma müsait olmayan streç veya jiletin naylonlar kullanılarak yapılması ve ardından koruyucu ambalaj olarak havanı naylonlar ile ikinci kat ambalajı yapılması gerekir. Taşınma sonrasında eşyaların dizaynları yapılırken veya yapıldıktan sonra sterçlerini açmamanız çok daha iyi olacaktır. Eşya taşınırken dışarıdan içeriye girişlerde ev içerisinde oluşan tozların hareket ile koltuk ve yataklar üzerine uçması olasıdır. Bu nedenle evin temizlik olayı yapıldıktan sonra streç ambalajının açılması en doğru karar olacaktır.

Kırılacak Paketleme

Kırılacak paketleme uzman kadro ve profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Evinizde bulunan porselen ve kırılacak eşyalar yanlış paketleme sonucu kesinlikle zarar görebilir ve hatta telafisi olmayacak şekilde kırılabilir. Bu nedenle kırılacak eşyalar için sağlam ve temiz kutular kullanılmalıdır. Sert ve içerisindeki kırılacak eşyayı en iyi şekilde koruyacak karton kutular seçilmelidir. Kırılacak paketleme işlemi birçok firmalar tarafından gazete kâğıdı kullanılarak yapılmaktadır. Tabi ki bu çok yanlış bir işlemdir. Çünkü gazete kâğıtları daha önce kullanılmış ve içerisinde bakteri oluşturmaktadır. Yapımı bakımından kanserojen madde içermektedir. Yemek yediğiniz bir tabak ve su içtiğiniz bir bardağın bu şekilde sağlıksız şekilde paketlenmesi kesinlikle doğru değildir. Ve sağlığınız için tercih edilmemelidir. Kırılacak paketlenme işleminde gazete kağıdı yerine daha önce hiç kullanılmamış graft kağıt kullanılmalı ve kullanılan karton kutuların koruyucu ve temiz olması gereklidir.

Evden Eve Nakliyat

Asansörlü Nakliyat

Galeri
İletişim