Ankara evden eve nakliyat

  • https://www.facebook.com/ankaraevdenevenakliyattasimacilik/
  • https://plus.google.com/b/113740021610699036557/113740021610699036557
  • https://twitter.com/deha_nakliyat
İletişim, Deha Nakliyat

Sigortalı Taşımacılık


Sigortalı Taşımacılık


Sigortalı taşımacılık
adından anlaşılacağı üzere taşınan eşya veya malzemelerin sigorta ile güvence altına alınarak taşınma işlemidir. Bu işlem taşınmakta olan eşya sahiplerine veya taşınmakta olan malzeme sahiplerine de güven vermektedir. Günümüz şartlarında çalışma ve para kazanma oldukça zordur. Bin bir zorluklarla çalışarak almış olduğunuz eşyaların taşınma sırasında hasar veya zarar görmesi sizleri zor bir duruma düşürecektir. Bu nedenle tabi ki taşınma işlemi sırasında sizlere bir garanti sunulmasını istemeniz doğal bir durumdur. Bu durum karşısında birbirleri ile rekabet halinde olan sigorta firmaları farklı, farklı kolaylıklar sunmaktadır.


Ev taşıyacaksınız ancak bu konu hakkında birçok olumsuz örnek biliyor veya işittiniz kafanız karışık ve bu durum sizlerde sinir stres yarattı. Olumsuz örnekler biliyor olmanız sizlerin de aynı durumu yaşayacağınız anlamına gelmez. Ev ve iş yeri taşıma işlemleriniz için kurumsal kimliğe sahip bir firma bulmanız ilk ve en önemli yapmanız gereken işlemdir. Nakliye firması bulma aşamanız da dikkat etmeniz husus sigortalı taşımacılık yapıp yapmaması olmalıdır. Sigortalı eşya taşımacılık hizmeti sunan bir firma ile çalışmanız durumunda hem kafanız rahat edecek, hem de eşyalarınız sigorta güvencesi altında güvenilir ellerde olacaktır.

Evden Eve Taşımacılıkta Sigorta’nın Önemi


Evden eve nakliye işlemlerinde nakliye sigortasının önemi büyük olduğu kadar vermiş olduğu güvende bir o kadar önemlidir. Sigortalı ev taşıtan bir müşteri ile sigortasız ev taşıtan bir müşteri arasında eşyalarının zarar görüp görmeyeceği düşüncesi bakımından farlılık vardır. Sigortalı ev ya da eşyasını taşıtan kişi rahat olacağı gibi sigortasız ev taşıtan kişide ise sorun yaşayıp yaşamayacağı düşüncesi oluşacaktır.

Sigortalı Taşımacılıkta Bilinmesi Gerekenler


Sigortalı taşımacılık, ev taşıma, eşya taşıma işlemlerinin tamamında geçerli değildir. İkinci el eşyalar için hiçbir sigorta acentesi sigorta yapmayarak garanti vermez. Şehir içi nakliye işlemlerinde sigortalı taşımacılık olayı kesinlikle doğru değildir. Bu durumu birçok nakliye firması da bilmekte olup ne yazık ki müşterilere söylememekteler. Müşteri güvenini sağlamak için şehir içi nakliye sigortası yaptıklarını ve geçerli olduğunu belirtmekteler. Ancak bu tamamen yanlış bir durumdur. Sigorta firmaları ikinci el eşyalara sigorta yapmazlar ve bu güne kadar da öyle bir uygulamada bulunmamışlardır.

Şehirler arası nakliyat işlemlerinde sigortalı taşımacılık işlemi yapılması doğru olacaktır. Şehirler arası nakliyat hizmetinde nakliye aracı kaza yapar veya yanma durumlarında yaptırmış olduğunuz sigorta ile eşyalarınızın bedeli için hak sahibi olmuş olursunuz. Aksi takdirde şehirler arası taşımacılık sırasında oluşabilecek kaza ve yangın durumlarında eğer eşyalarınız sigorta ile güvence altına alınmamış ise hiçbir hak talebinde bulunamazsınız.Ülkemizde trafik kazalarının gün geçtikçe artması nedeniyle sigortalı taşımacılığa olan talepte artmaktadır. Müşteriler eşyalarının yolda oluşabilecek kazalar sonucu hasar veya zarar görmesi durumun da zararlarının ödenmesini istiyorlar. Sigortalı taşımacılık ile yolda oluşabilecek her duruma ve olaya karşı eşyalarınızı güvence altına almış olursunuz.

Evden eve nakliyat süreçlerinde eşyalarınız taşınırken çalışmış olduğunuz nakliye personeli tarafından eşyalarınız zarar görmüş ise sigorta firması bunu karşılamaz. Hiçbir sigorta firması çalışan personelin çalışma sırasında meydana gelen hatalar yüzünden ödeme yapmaz ve zararı karşılamaz. Çalışan işçilerin çalışma süresince meydana getirdiği sorunları sigorta firmaları ödeme durumunda olmuş olsa nakliye firmaları bu durumdan kendilerine fırsat çıkarabilirler. Düşün seneniz ikinci el eşya ile nakliye araçlarını yükleyip birde buna sigorta yaptıklarını ve sigorta firmasından yeni eşyalar zarar gördü diye hak talep etmeleri olasıdır. Bu nedenlere mahal vermemek için personelin verdikleri zarar karşılanmamaktadır.

Sigortalı taşımacılık hizmeti sunan DEHA NAKLİYAT firmamız yıllardır sunduğu başarılı hizmetlere her geçen gün yenilerini eklemekte olup müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Bizlerle yapacağınız şehir içi nakliyat işlemleriniz de firma sözleşmesi yapmaktayız. Şehirler arası nakliyat işlemlerinde ise eşyalarınızı sigorta ile güvence altına almakta ve personelimizin çalışması sırasında yaşanabilecek aksaklılar sonucu meydana gelebilecek hasarları da firma sözleşmesi yaparak karşılamaktayız.
İletişim