ankara evden eve nakliyat
25 Nis 2018
Taşınmaya Hazırlık Nasıl Yapılır?

Taşınmaya Hazırlık Nasıl Yapılır?

Taşınma işlemi zor ve yorucu bir iştir. Bunu kolaylaştırmak için herkesin bir takım önlemleri ve kuralları vardır. Ancak kimin en doğru kural ve yöntemi kullandığı henüz belli değildir. Bu zor sürecin üstesinden gelmek için öncelikle kendinizi ve eşyalarınız taşınmaya hazır hale getirmeniz gerekir. Nasıl taşınmaya hazır hale geliriz?, Taşınmaya hazırlık nasıl yapılır? Sorusunun cevabını sizlere açıklayayım.

Taşınma tarihinizin belli olmasıyla birlikte hemen bir planlama yapmalısınız. Bu planlama içersisinde hangi eşyayı nasıl paketlemelisiniz, ne zaman paketlemelisiniz bunun kararırını hızlıca almalısınız. Günlük kullanımda işinize yaramayan eşyaları ilk ön sıraya alabilirsiniz. Daha sonra diğer eşyaları sırasıyla taşınmaya hazır hale getirebilirsiniz. Yeni eve geçiş süreniz yaklaştıkça üzerinizdeki bu yük artacaktır. Ama telaşa kapılmanıza gerek yok çünkü taşınan herkes aynı duyguları yaşamıştır. Taşınma haftanız geldiğinde yeni evinizin abonelik işlemlerini açtırmanız gerekir. Temizlik yapılacak ise evde suların akması, elektriğin aktif olması gerekir. Sosyal yaşantınız için gittiğiniz spor salonu ve buna benzer aktiviteleriniz için gerekli başvuru veya iptalleri yaptırmalısınız.

Taşınmaya Hazırlıkta Kullanacağınız Ekipmanlar

Taşınmaya hazırlık yapmanın birinci kuralı eşyalarınızı nakliyeye hazır hale getirmenizdir. Bunu yapabilmeniz içinde eşya toplaması ve paketlemesi ilk görevinizdir. Bu işler için bir takım ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır.

1)- Koli: kırılacak eşyaların ve kıyafetlerin paketlenmesi için farklı ebatta koli almalısınız veya bulmanız gerekir.

2)- Koli Bandı: kullanacağınız kolilerin altlarını ve doldurduktan sonra üstlerini kapatmanıza yardımcı olur.

3)- Hurç: giysi, kıyafet, nevresim, battaniye, yastık ve yorganlarınızın toz ve leke olmasın diye hurçların içine koymalısınız.

4)- Kağıt ve gazete: kırılacak eşyaların paketlenmesi için kesinlikle olması gerekir.

Ülkemizde tam anlamıyla profesyonel şekilde sağlanmayan evden eve nakliye hizmeti insanlarımızın üzülmesine ve zorluklar yaşamasına neden olmaktadır. Her yıl on binlerce insanın bu hizmeti kullandığını düşünürsek bu kadar geride kalmış olmamız akıl alacak bir şey değildir. Tarihlerle kıyasladığımızda Avrupa’nın en az 20 yıl gerisinden geldiğimiz gözükmektedir. Henüz ülkemizde nakliyat sektörü için kurulmuş bir çatı ve yönetim mevcut değildir. Serbest halde sunulan hizmetin başarı beklentisi de bu nedenle çok aşağılarda seyir etmektedir. Taşınmaya hazırlık nasıl yapılır sorusunun cevabını aradığımız bu makalede bunun bariz göstergesidir. Günümüzde her sektörün hızla geliştiği aşikârken nakliyat sektörünün gelişmesi için çalışan firma sayısı oldukça azdır.

Taşınmaya hazırlık nasıl yapılır sorusuna cevabı Deha Nakliyat firması olarak bizler bizzat uygulamalı olarak sizlere sunuyoruz. Stres dolu ve yorucu bu süreçte tüm zorlukları sizlerin yerine bizler üstleniyoruz. Eşyalarınızın zarar görmemesi için her bir eşyayı detaylı şekilde paketliyoruz. Kaliteli paketleme malzemeleri tercih ediyoruz. Ankara evden eve nakliyat sektöründe sergilediğimiz üstün gayretler sonucunda müşterilerin güvenini kazanmış bulunmaktayız. Taşınmanın zorlukları için bizleri tercih ederek kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. Güveninize layık olmak için tüm çalışanlarımızla hizmetlerinize talibiz.

18 Nis 2018
İnsanlar Evlerini Neden Taşır

İnsanlar Evlerini Neden Taşır?

Ev taşıma işinde karşımıza çıkan iki faktör vardır. Bu faktörler bizleri taşınmak zorunda bırakır. Nedir bunlar, neden karşımıza çıkar şimdi onu açıklayalım.

Mecburi Taşınmalar: Memur veya her şehirde hizmet sunan bir özel sektörde çalışıyorsanız elinizde olmayan durumlar sonucunda bulunduğunuz şehirden bir başka şehre taşınmak zorunda kalırsınız. Bu durumun en iyi örneği yaz sezonunda gerçekleşen tayinlerdir. Binlerce memur ülke içerisinde bir bölgeden bir diğer bölgeye evlerini taşırlar. Alıştıkları şehirden gitmek istemezler ancak görev kutsaldır ve elden bir şey gelmez. Ancak bu tayin dönemi kısa süreli ise evini, eşyalarını ve ailesini gittiği yere götürmeyen onların orada oturmuş düzenlerini bozmayan örneklerde mevcuttur. İnsanlar evlerini neden taşır sorusunun ilk cevabı bundan kaynaklanmaktadır. Ve bu durum her yıl birçok kişinin başına gelen bir olaydır.

Kendi İsteği: Yaşamış olduğu şehre gelen bir kişi buraya alışamaz ve ısınamaz bu nedenle de daha önce hayatını sürdürdüğü şehre kendi isteği ile dönmek ister. Kendi zevk ve iradesi ile bu sonuca karar verir. Bu durum genelde hali, vakti yerinde olan insanların yaptığı bir uygulamadır. Ekonomik durumu iyi olan insanlar şehrin gürültüsünden kaçmak için kırsal veya turistlik bölgelere taşınırlar. Ülkemizde bu düşüncelerle her yıl taşınan yüzlerce kişi vardır. İnsanlar neden taşınmak zorunda kalır sorusunun ikinci faktörü de budur.

Taşınmanın bin bir zorluğu vardır. İster mecburiyetten, ister kendi isteğiyle taşınmaya karar veren insanların istediği tek şey vardır. Sorun ve sıkıntı yaşamadan bu süreci tamamlamak. Tabi ki buda işini iyi yapan kuruluşlar tarafından sağlanabilir. Deha Nakliyat firmamız uzun yıllardır sektör içerisinde kanayan yaralara merhem olmayı başardı. Müşterilerin hizmetten beklentileri nelerdir sorusuna cevaplar aradı. Gerçekleştirdiği her işte müşterilerin görüş, öneri ve tavsiyelerine kulak verdi. Nitekim bu durumlar sonucunda gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde yaparak en iyi hizmet sunma yolunda başarılarını sürdürdü. Ankara evden eve nakliyat firması olarak kurulan firmamız kısa sürede ülkenin her mecrasında aktif olarak rol aldı. Doğusundan tutun ki, batısına, güneyinden tutun ki, kuzeyine profesyonel hizmetini taşıdı. İnsanlar evlerini neden taşır sorusunun cevabı ne olursa olsun müşteri memnuniyetini gözeterek hareket ettik. Bu nedenle başarımızı katladık.

18 Nis 2018
Taşınmanın Zorlukları Nelerdir

Ev Taşımanın Zorlukları

Ev taşımanın zor ve stresli bir aktivite olduğu herkes tarafından şüphesiz ki kabul edilmektedir. Ev taşımanın zorlukları, evinizde bulunan eşyalarınızın yerli yerince durması ve istediğinizde istediğiniz eşyayı kolayca bulmanız taşınma süreçlerinde mümkün değildir. Bu nedenle düzenli ve tertipli bir nakliye planlaması yapmak gerekir. Stratejik çözümler bularak kolay taşınma sağlayabilirsiniz. Tabi burada görev sadece sizlere düşmemektedir. Bunun birde nakliyat firması ayağı var. Sizler her şey düzgün olsun isterken kötü ve araştırma yapmadan tercih edilen nakliyat firması sizleri hüsrana uğratabilir.

Taşınmanın Zorlukları Nelerdir?

1)- Eşyaların toplanmış olması nedeniyle aradığınızı bulmada zorluk çekersiniz.

2)- Televizyon ve internetin bağlanması nedeniyle alışkanlıklarınız sizlerde boşluklara neden olabilir.

3)- Uzun yıllardır yaşadığınız ve alıştığınız bölgeden ayrılmanın kırıklığı olabilir.

4)- Evden eve nakliye sırasında eşyalarınız hasar görmüş olabilir ve bunu üzüntüsünü yaşayabilirsiniz.

Taşınmanın Kolaylıkları Nasıl Sağlanır?

Taşınma kolaylıkları sizlerin kararlarınız sonucu oluşmaktadır. Müşterilerin taşınma öncesi nakliye firması tercihi taşınma kolaylıklarını etkileyecek en büyük etkendir. Bu konuda kesinlikle profesyonel nakliyat firmaları tercih edilmelidir. Her şey en ince detayına kadar hesaplanmalı ve değerlendirilmelidir. Eşyaların zarar görmemesi, mobilya montajlarının doğru şekilde yapılması, eşya çizik veya kırıklarının yaşanmaması için doğru tercih hayat kurtarır.

Taşınmayı Kolaylaştırmak Nasıl Olur?

Taşınmayı kolaylaştırmak için nakliyat firmalarının zorlanacağı işlemleri sizin yapmanız sayesinde olur. Bunların en başında kırılacak toplamanız, giysilerinizi toplamanız olur. Bu nişleri yapmanız hem taşınmayı kolaylaştırır. Hem de daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bunu yanı sıra ufak eşyaları sizlerin toplaması nakliyat ücretini minimum seviyeye çekecektir.

Taşınma Tüyoları

Şimdi taşınma tüyoları hakkında sizlere hiç bilinmedik bilgi vereceğim. Nakliyat firmaları ile iletişime geçtiğinizde görüşmelerinizi kayıt altına alın. Sonradan aksi durumlara karşı konuşmanız sizlerin yardımcısı olur. Sözleşme ve sigorta yaptırarak eşyalarınızın hasar görmesini engelleyin. Taşınmadan önce mobilyalarınızın fotoğraflarını çekin. Çizi, kırık gibi durumlarda tutarlı bir göstergeniz olmuş olur. Bu gibi taşınma tüyoları sizlerin taşınmayı kolaylaştırır.

16 Nis 2018
Gölbaşı nakliyat firmaları

Kamyonet Kiralama

Kamyonet kiralama günümüzde internet üzerinden ve galerilerden temin edebilirsiniz. Aracı şoförlü ya da şoförsüz de kiralayabilirsiniz. Buna göre araç fiyatlandırması şu şekildedir. Dört saat kamyonet kiralama bedeli yüz yirmi TL (120), Günlük kamyonet kiralama bedeli yüz yetmiş TL (170), Haftalık ve aylık kamyonet kiralama maliyetinin detaylarını kiralayacağınız galeriden daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz. Yaygın bir kamyonet kiralama departmanı olan ülkemizde her türlü kamyonet kiralama aracı temin etmek mevcuttur. Özellikle düğün çeyiz eşyaları ve ofis eşyası taşıma konusunda eşyalarınız hasar görmeden şehirlerarası ya da şehir içi taşınmasında isteğiniz doğrultusunda size bir telefon kadar yakınız. Sadece düğün eşyası değil öğrenci eşyası az miktarda bekâr eşyası taşınmasında da 7/24 bizden kiralayacağınız kamyonetler ile eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Araçlara yükleme, boşaltma, istifleri için ayrıca ücret alınır. Araçlarla kesinlikle inşaat malzemesi, petrol ürünü, hayvan taşımacılığı yapılmaz.

16 Nis 2018
İyi Bir Taşınma Nasıl Olur?

İyi Bir Taşınma Nasıl Olur?

Ev taşırken kolay ve rahat etmek herkesin en başlıca istekleri arasındadır. Bu zor ve bir o kadarda meşakkatli bir süreç olarak herkes tarafından bilinir ve kabul edilir. Bu nedenle iyi bir taşınma nasıl olur, nasıl bu sonuca gidilir herkesin istediği bir durumdur. İyi bir taşınma işlemi için ilk görev ev taşıyacak müşterilere düşmektedir. Sizlerde takdir edersiniz ki nakliye firması tercihiniz bu konunun ilk ve en önemli bölümüdür. Taşınma işlemine karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken nakliye firması bulmak olmalıdır. Tabi bu o kadar da kolay bir iş değildir. Her nakliye firması işini iyi yapıyor ve sizlere iyi bir hizmet sunar ihtimali oldukça düşüktür. İyice araştırıp doğru karar vermek sizin elinizde.

İyi bir taşınma nasıl olur diye sizler için düşünüp, araştırıp yazmaya karar verdim. Nakliye firması sahibi olmam benim bu konu hakkında yazmamı oldukça kolaylaştırdı. Yıllardır hizmet sunan ve sektörün içerinde olmam sektörümüz içerisindeki açıkları ve nerede yanlışlar yapıldığını bana çoktan öğretmişti.

İyi bir taşınma işlemi için yapmanız gerekenler.

1)- En başta belirttiğim üzere işini iyi yapan ve kurumsal kimliğe sahip bir nakliye firması bulmanız gereklidir. Araştırmanız sırsında nakliye firmasına detayları eksiksiz bir şekilde vermeniz en doğrusu olacaktır. Sizlerin eksik olarak verdiği bilgi işin gidişatını olumsuz etkiler ve sorun yaşamanıza neden olabilir hatta daha fazla ücret ödemeye kadar bile gidebilir.

2)- Taşınma işleminiz için araştırdığınız firmaların ekspertiz hizmetini sizlere sunup sunmadığı da önemlidir. Eşyalarınızın yerinde tespit edilmesi ve ekspertizin sizlere yapılacak hizmet hakkında bilgi vermesi sizlerin daha fazla bilgi ve detaya sahip olmanızı sağlayacaktır. Ev taşıma işleminden önce ekspertiz hizmeti alan müşterilerin memnuniyeti diğer müşterilerden çok daha yüksek olmaktadır. İyi bir taşınma işleminde ekspertiz hizmeti önemlidir.

3)- Sizlere bilgi verecek olan firmadan nelerin onlarca nelerin sizin tarafınızdan yapılması gerektiğini öğrenmelisiniz. Örneğin evden eve nakliyat işlemlerinde çalışanlar evinizde bulunan stor perde, avize ve duvara montajlı eşyalarınızı sökmekte bu eşyalarınızı paketleyerek yeni evinize götürmektedirler. Ancak duvara ve tavana monte edilecek eşyaların montaj işlemini yapmamaktadırlar. Bunu en başta bilmiyorsanız bu durum işin sonunda hayal kırıklığınıza neden olabilir.

4)- Evden eve nakliyat sektörü her geçen gün daha fazla gelişmekte olup sizlerin daha iyi bir hizmet almasını sağlamaktadır. Şimdi sizlere bir altın kural vereceğim. Nakliyat firmalarının tamamına yakını kırılacak ve giysiler dahil taraflarından toplanmakta olduğunu belirtirler. Bu sebeple sizde evinizde bulunan ufak tabir edilen bu eşyaları toplamazsınız. Firma çalışanı tarafından toplanan kırılacak ve giysilerin yeni evinizde düzenlenme sorunu yaşandığında keşke kendinizin bu işlemi yapması gerektiği yönde düşünce sizlerde hakim olacaktır. (Altın Kural)Evden eve nakliyat hizmetiyle de taşınsanız ufak eşyalarınızı kendinizin toparlaması daha doğru olduğu gibi bu konuda daha az para ödemenizi sağlayacaktır.

Anlatmaya çalıştığım bu konu günümüzde başlı başına bir dert olarak gün yüzünde durmaktadır. Bu güne kadar dinlediğim, gördüğüm ve yaşadığım binlerce sorunlu ev taşıma işlemleri var. Ofisimize gelen müşterilerimiz daha önceki taşınma işlemlerinde başlarına gelenleri anlatırken bizlere de o gözle bakmak durumunda kalıyorlar. Nakliye çalışan veya nakliye sahiplerini dinlediğimizde ise onlarda kendilerince haklı şeyler anlatıyorlar. HERKES KENDİ HİKAYESİNDE HAKLI galiba.

İyi bir taşınma nasıl olur sorusunu sizler için anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

2001 tarihinden bu güne evden eve nakliyat hizmeti sunan bir firma sahibi olarak sizlerin görüş ve önerilerinize her zaman açık olmuş ve memnuniyet forumları ile sizlerin tavsiye ve önerilerinizin bizlere yol göstermesi ile hizmetlerimize devam etmekteyiz. Bizlerle yapacağınız çalışmalarda sizlere her zaman en iyi hizmeti sunmayı ve yönde çalışmalarımızı sürdürmeye devam etmekteyiz.

16 Nis 2018
Bandırma nakliyat

Yazın Nakliye Firmalarının Fiyatları Neden Yüksektir?

Yazın nakliye fiyatlarının ve ücretlerinin yüksek olması okulların kapanması ve tayinlerin çok olmasından kaynaklıdır. Kışa göre fiyat artışlarının sebebi birçok nakliyat şirketinin işlerinin yoğun olmasından o takvim gününde başka bir işinin olması da buna bir etkendir. Öncelikle sezon dediğimiz yaz mevsiminde birçok firma kış mevsiminin zararını yazdan çıkarmak ister. Buda ister istemez fiyatlara da yansır. Ağustos böceği ve karınca hikâyesi gibi düşünün karınca bütün yazı çalışarak geçirip kışın rahatça yatmanın keyfini sürecektir. Esnafımızı da bu şekilde düşünün yaz ayları altın değerinde olup bu fırsatı kışa yatırım olarak nitelendirdikleri için fiyatların yüksek olması normaldir. Bir de müşterimiz adına değerlendirirsek durumu alıştığı bir yerden tayini çıkması ya da bir öğrencinin üniversite kazanıp başka bir şehre taşınması gerçekten zor olacaktır. Ailesinden ayrılmak iyi ilişkiler kurduğu ve güzel komşuluklar geliştirdiği bir şehirden ayrılmak hiçte kolay olmayacaktır. Ancak unutmamalıyız ki eğitim ve öğretim nerde olursa olsun her zaman yerine getirilmesi öngörülür.

Kışın taşınma işlemi yoğun kar yağışından ve ülkemizin iklim şartlarından dolayı pekte mümkün olamaz. Üç kuruş aşağı olsun derseniz bin bir zorlukla aldığınız eşyalarınızın başına hiç olmadık bir kaza gelmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden yazın eşya taşınması ideal olup fiyatları da daha tuzludur. Aradığınız birçok nakliye şirketi sizin belirttiğiniz tarihlerde iş yoğunluğu nedeniyle size yardımcı olamayabilir. Buda nakliye fiyatlarının yükselmesindeki başlıca sebeptir. Eğer bir nakliye firmasının birden çok aracı yok ise o nakliye firmasına kesinlikle taşınma işleminizi vermeniz mümkün değildir. Üç kuruş aşağıya yapan firmalara da güvenip eşya teslim edemiyorsanız biraz daha kesenin ağzını açıp fiyatı yükseltmeniz gerekir. Hem de ekonomi bu şekilde yeni bir vizyon kazanmış olur. Günümüzde nakliye sektöründe firmalarımız yaz aylarında hasat zamanı olarak nitelendirdiğimiz bu süreçte ellerinden geldiği kadar çalışıp kış ayında rahatça dinlenmenin keyfini sürecektir. Yaz aylarının bereketi esnafımız açısından bulunmaz nimettir. Yolların trafiğe uygun olması insanlarımızın daha çok dışarıda bulunması esnafımızın ekonomisini de ciddi şekilde etkiler. Tabi ki günümüz şartlarında herkes cebini düşünmek zorunda ancak yaz ayını da kendimize bir çözüm olarak görmeliyiz.

16 Nis 2018
Kamyon Nakliye Ücretleri

Kamyon Nakliye Ücretleri

Kamyon nakliye ücretleri belirlenirken sizlerin ihtiyaç duyduğunuz hizmette kullanılacak kamyonlara bağlıdır. Kamyon genel bir kavramdır. Küçük, orta ve büyük boy kamyonlar olduğundan dolayı gerekli olan kamyonun boyuna göre ücret farklılığı olmaktadır. Bunun nedeni ise kamyonlar büyüklüğü nedeni ile arasında yakıt farklılığı olmasıdır. Tabi bir de gerek duyulan kamyonun ne hangi sektöre hizmet ettiği nedeniyle ücret farkı meydana gelir.

Örneğin üstü açık bir kamyon ile evden eve kamyonlarının ücretleri birbirinden farklıdır. Üstü açık araçlar piyasa diye tabir edilen genelde şirket ve ambar yüklerini şehirden şehre taşıyan araçlardır. Şehir içi bu kamyonlar fazla kullanılmaz. Evden eve kamyonları hem şehir içi hem de şehirler arası hizmette büyük rol oynar. Kamyon nakliye ücretleri hesaplama yapılırken üstü açık araçlar için yükün cinsi, yükün tonajı ve gideceği mesafe belli olmak şartıyla belirlenir. İnternet üzeri birçok sitede kamyon nakliye ücretleri hesaplamak için parametre veya fiyat hesaplama motorları bulunmaktadır. Ancak bu şekilde hesaplamalar kesinlikle sizleri yanıltır. Kamyon nakliye ücretleri hesaplama diye bir şey kesinlikle yoktur. Bu işin en iyi hesaplamasını bu hizmeti sunan kişi veya kuruluşlardan almanız gerekir.

Yükünüz var veya eşya taşıma işlemine ihtiyacınız var. Gerekli olan aracı veya hizmet sunan firmayı bulmanız gerekmektedir. Ancak ucuz nakliye fiyatına ihtiyacınız var. Bu durumda yapmanız gereken boş nakliye aracı bulmanız olacaktır. Araştırmanız sonucu bulduğunuzda avantajlı nakliye fiyatları alacağınıza emin olabilirsiniz. Sizlerin bulunduğunuz şehre yük getirmiş ve yükünü teslim ettikten sonra gideceği yer sizlerin gitmek istediğiniz yerse bu firmalardan avantajlı nakliye fiyatı almanız muhtemeldir. Nedeniyse yükü boşaltmış ve işi bitmiş kamyon tekrar geldiği yere gitmek zorundadır. Ve o bölgede yük bulmak sizin karınıza olduğu kadar onunda karınadır. En azından yakıt parasını çıkarmak adına sizlere en uygun nakliye ücreti verecektir. Ve sizde böylece avantajlı nakliye fiyatı almış olursunuz.

Taşımacılık fiyatları talep edilen hizmetin detayları ile belirlenir. Yükünüzün cinsine göre, gideceği mesafe vb. durumlar taşımacılık fiyatlarını belirler. Düşünün ki yüz kilometrelik bir yere giden taşınan yük ile beş yüz kilometre uzaktaki bir yere giden yükün taşımacılık fiyatının bir olması söz konusu değildir.

Kamyon Nakliye Km Fiyatı:

Kamyon nakliye km fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Kamyon nakliye kilometre fiyatı hakkında net ve doğru bilgi almak için bizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Nakliye ücretleri hesaplamaYurtiçi tır nakliye fiyatlarıTaşımacılık fiyatlarıAvantajlı nakliye fiyatlarıKamyon nakliyesiYurt içi nakliye fiyatları

16 Nis 2018
Evden Eve Nakliyat Yetki Belgesi

Evden Eve Nakliyat Yetki Belgesi

Evden eve nakliyat firmalarına ulaştırma bakanlığımız tarafından ticari amaçla verilen belgeye evden eve nakliyat yetki belgesi denilmektedir. Ulaştırma bakanlığı tarafından evden eve nakliyat hizmeti için verilen bu belge sunduğu hizmet nedeniyle iki sınıfa ayrılmaktadır.

Peki, nedir bu belgeler?

1)- K3 Yetki Belgesi: Bu belge ulaştırma bakanlığı tarafından kişi veya şirketlere yurt içi ev ve ya ofis eşyası taşıması için verilmiş bir belge türüdür. Bu belge ile sadece eşya taşımacılığı yapılmakta olup başka yük ve benzeri mal taşınması sınıfı bakımından yasak ve cezalara tabidir. K3 yetki belgesi yasal hale getirilmeden yani olması mecbur durumuna getirilmeden önce hiçbir para ödemeden alınabilmekte idi. Ulaştırma bakanlığı tarafından uygulamaya alınan 2008 tarihli kanunla zorunlu hale getirilmiş olup belli bir fiyata tabi tutulmuş. Bunu yanı sıra tonaj zorunluluğu da uygulamaya alınmıştır. Şahıs ve şirketler için tonaj farklı şekilde belirlenmiştir. 2008 tarihinden önce evden eve nakliyat işi yapan kişi veya şirketler hiçbir ücret ödemeden bu belgeye başvurmuş sahip olmuşlardır. 2008 den sonra bu işi yapmak isteyen kişiler dönenlere göre K3 yetki belgesi sahibi olmak için tonaj yasasına uymak durumunda kalmış ve belli fiyatlar ödemişlerdir.

2)- K1 Yetki Belgesi: Yurt içi yük taşımacılığı için kişi veya şirketlere verilen bir belge türüdür. K3 yetki belgesindeki tüm kanuni prosedür bu belgede de geçerlidir. Bu belgeye sahip olmayan şirket veya bireyler bu işi yapamazlar. Bu belge ile sadece yurt içi yük taşımacılığı yapılabilir. Diğer belgede olduğu gibi ev ya da ofis eşyası taşımak yasal olarak suçtur. Ancak bu konuda ucu açık yasal sonucu uygulama tam olarak iletilmemektedir. Ulaştırma bakanlığımızın yük taşımacılığı olarak belirttiği madde ambar yükü olmaktadır eşya taşımacılığı için uygun değildir ibaresi bulunmaktadır.

16 Nis 2018
Evden Eve Nakliyat Kasaları

Evden Eve Nakliyat Kasaları

Evden eve nakliyat kasaları nakliyat sektörünün en önemli ekipmanıdır. Günümüz de eşya taşıma ve ev taşıma hizmetinde birbirleri ile yarış halinde olan nakliyat firmaları araç ve buna uygun en son teknoloji evden eve nakliyat kasaları ile de birbirleri ile yarış halindedirler. Ev taşıma işlemlerinde önemli bir yere sahip olması nedeniyle hem nakliyeciler hem de müşteriler tarafından değerli gözüyle bakılmaktadır.

İyi bir taşınma işlemi oluşturabilmek için sadece iyi bir kadroya veya kaliteli paketleme malzemesine sahip olmak yetmez. Evden eve nakliye aracınızın kasasının da bu hizmete uygun olması kesinlikle şarttır. Evden eve kamyon kasaları özel yapılmakta olup çelik kasa olarak tabir edilir. İç ve dış dizaynları eşya taşıma işlemine göre yapıldığı gibi eşyaların kasalar içerisindeki yerleri içinde özel donanımlar yapılmaktadır. Evden eve nakliyat kasaları özel karoser firmaları tarafından yapılmakta ve araç üzerine monte edilmektedir. Küçük evden eve nakliyat araçları için yapılan kasalar üç ile beş gün içerisinde tamamlanmakta olup büyük ve orta boy araçlar içinse bu süre sekiz gün ile on beş gün içerisinde yapılarak araç üzerine montaj işlemi yapılır.

16 Nis 2018
Ev Taşımada Gereken Hususlar

Ev Taşımada Gereken Hususlar

Ev taşınırken kesinlikle ihmal edilmemesi gerekenler ev taşınırken eşyaların zarar görmeden herhangi bir hasara uğratılmadan kırılacak, bükülecek devrilme riski bulunan tüm eşya envanterinin evden eve, ofisten ofise götürüleceği yere sağlam ve güvenilir bir hizmet ile taşınması için ilk adımlardan bir tanesi de eşya ve malzemelerin yeni ambalaj ürünleri içerisine konulması ve eşyaları muhafaza edebilmeleri için ekipman firma yöneticilerin gözleminde hazırlatılan kolilerin boyutu, cinsi ve ağırlığının hesaplanması ve kayda geçirilmesi zorunlu ilkeler arasında olunması nakliyat firmasının güvenle yaptığı işin başarıyla evlere ulaştırır. Taşınma sırasında bunlar göz önüne alınmalıdır.

Teknik elemanın yeterli sayıda kullanılması

Ev eşyasının taşınması firma yetkililerin taşınacağı mal ürünlerini paketleme ve yükleme işleminin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmeleri zamanında istenilen adrese kolaylıkla taşınması ve herhangi bir problemle karşılaşmayı en aza indirgemek için teknik elemanların çalışması taşıma işini kolaylaştırır ve pratik hizmeti sağlama konusunda yarar sağlayacaktır. Taşınma sırasında unutulmaması gerekenler arasında elektrik, su ve doğalgaz faturalarının açık ve kapalı olduğuna dikkat etmek telefon aboneliğine dikkat edip kapatılmasını sağlamak taşınma işlemi başlanmadan önce bir liste halinde önceden hazırlanması gereklidir. Bir evden başka bir eve taşınmadan yeni aboneliğe geçişi yapmayı unutmayın eski aboneliklerinizden tamamen kurtulmanın zamanı gelmiştir. Adres değişikliği unutulmaması gerekenler arasında olduğunu unutmayınız. Ev taşınmada taşınma dosyasının hazırlanması gerekli malzemelerin yerlerinin nereye koyulacağı kaç adet büyük ve küçük ev eşyasının bulundurulması taşınma işlemine yardımcı olup ihtiyacın belirlenmesini gereklidir. Ev eşyasında grup ürünleri ile paketleme ve ambalajlama da teknolojik alet paketlemesi bilgisayar, kablo vs. mutfak eşyası paketlemesi tabak, çatal, kaşık vb süs eşyaları paketlemesi vazo, süslemeli saat gibi ev eşyalarının gruplandırılıp paketlenmesi ve üzerine ürün cinsinin özelliklerini belirtmek konforun,  güvenin,  hizmetin yurdun dört bir yanına ulaşması önemlidir.

Evden eve nakliye hizmetinde ulaşımı karayolları ile doğudan batıya kuzeyden güneye kaliteli hizmet sunmak için sizlerin eşyalarınızı kendi özel malımız değerli ve sevdiğimiz ürünler gibi koruyup bizlere emanet etmenizin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünden bugüne hep sizin istediğiniz çizgide firmamız ve ekibimiz sizler için çalışıyor rahat bir evde oturmanız için eşyalarınızı ayaklarınızın altına kırmızı halı yapıyoruz. Yıllardır her koşulda daha güvenle kendimizi yeniliyoruz ve eksikliklerimizi sıfırlıyoruz. Eşyalar araçlarla taşınma işlemi yapılırken paketleme işlemi yapılırken yükleme işlemi yapılırken güncellenmiş bilgi özelliklerine firma yetkilileri tarafından yaptırılıp sonlandırılana kadar her şeyi hesaba katan çabuk iş bitirebilen bir özelliğe sahip herkes tarafından bilinen üretici bir firmayız. Teknolojik hayat maksimum seviyesine doğru yükseldikçe sizlerin bizler gibi üretici firmalara ulaşması daha hızlı ve kolay ilerleme şansını doğuracağını düşünüyorum. İnternet sitesi üzerinden taşıyacağınız eşyaların türüne göre ücretsiz fiyat sorgulama yetkisine sahip olduğunuzu ve dilerseniz taşıyacağınız eşyaların nerden nereye ne kadar fiyat aralığında taşınacağı firmamız tarafından sizlere kaliteli bir şekilde hizmet verilir. Mal ve hizmetlerin üreticiden tüketiciye ulaşmasını engelleyen tüm sınırları kaldırdık. Hizmetlerin tam olarak kullanılmasını sağlamak ve sürekli olarak kendimizi yenilemeyi ilke edindik. Firmada olabilecek problemleri çözmek taşınma işlemini yaparken oluşabilecek hasarı önlemek ulaşımı kolay yapabilmek için kullanılan araçlar ve hızlı bir şekilde taşınabilmesi için teknik elamanın çalışılması yapılan işin inceliğini ortaya koyan bir hizmettir.

DMCA.com Protection Status